Ciemne wnętrza powracają ?


Aktualnie panuje wszechobecna moda na schludne, ciepłe, nowoczesne wykańczanie wnętrz.
W co drugim domu dominują pastelowe barwy, połączone z jasnymi wypoczynkami, cała masa różnorakich rodzajów oświetleń LED i milutkich puszystych dywanów. Szczerze przynam, że sam brnąłem do takiego rozwiązania i wymalowania swojego pokoju w odcieniach cafe latte .


Coś mnie jednak tknęło, żeby przełamać schemat i wykończyć swój dom w chłodnych, ale współgrających ze sobą barwach (jak kiedyś doprowadzę dom do użytkowego stanu po remoncie to wrzucę zdjęcia :) ) .Szukając pomysłów na ciekawe połączenia kolorów spostrzegłem, że nie odkryłem ameryki i zza gęstych chmur wyjawiają się całe masy wnętrz na swój sposób ponurych, ale mających w sobie specyficzną magię, która jest bardzo miła dla oka i kojąca zmysły dla domownika, który wraca po ciężkim dniu pracy. Mamy do wyboru całą masę kolorów, ale dziś szczególnie chciałbym skupić się na różnych konfiguracjach  ciemnej zieleni. :) 

Kominek o popękanej strukturze, stolik na kółkach zamiast nóżek czy wkomponowana część patefonu.Cóż mogę powiedzieć... mieszkałbym.


Tutaj mamy już nieco nowocześniejszą kombinację stylów o czym świadczy stolik nocny czy stojąca lampa, ale nie brakło też akcentów "staromodnych" jak owalny stolik kawowy, czy wypoczynek.
W nocy zawsze rozgrywamy w swoich głowach tysiące dialogów, wygranych kłótni a ja ... w nocy rozmyślam jaką napisałbym książkę. Czy bardziej w stylu Marka Hłasko czy Bukowskiego. Noc zaciąga mnie w najodleglejsze zakątki literatury, stąd też moje zamiłowanie do regałów w salonach.


a wy jak myślicie? czy ciemne wnętrza ponownie gęsto zawitają w waszych domach? czy wolicie jednak wasze mieszkanka w ciepłych barwach? Refleksje piszcie w komentarzach. 
See u soon

1 komentarz:

  1. Ciemne wnętrza są niesamowicie kojące! Butelkowa zieleń i mroczny granat, to moi faworyci. Do tego dodatki w bieli i złocie - o tak! <3

    OdpowiedzUsuń