Meble ogrodowe? zaoszczędź nawet 2000 zł !Ilu z was ma własny ogród lub działkę? Fajnie byłoby zaprosić znajomych na grilla!
 Tylko gdzie ich pomieścić, gdy mamy tylko kilka krzeseł i mały stolik...

Ceny za mebelki z palet do ogrodu wahają się w granicach od 2 do 3 tysięcy złotych. Ja postanowiłem zaoszczędzić  pieniądze i zrobić taki zestaw mebli ogrodowych własnymi siłami, a fundusz wykorzystać na wymarzony  wyjazd do Londynu (żeby nie było, że ściemniam zdjęcie poniżej ! )
W pierwszej kolejności przejechałem się po lokalnych hurtowniach materiałów budowlanych i popytałem o palety, na których przywożone są  do nich materiały.


Sukcesywnie i za przysłowiowe "piwo" udało mi się takich palet nazbierać dosyć sporo :)
Następną rzeczą, na której udało mi się zaoszczędzić, to płytki, które ułożyłem w późniejszym czasie na stole z moich palet. Płytki dostałem od miłego pana, który  zdemontował je nie uszkadzając ich struktury,podczas remontu w swoim domu.

Ale wszystko po kolei...

Na początku zająłem się obmiarami wysokości i długości naszej sofy i stolika.
Kiedy zdecydowałem się już co do wymiarów, w ruch poszła wkrętarka i młotek.
Przygotujcie sobie sporą ilość gwoździ i wkrętów do drewna.Przy wykonywaniu oparcia, zdemontowałem dwie deski z palety i wsunąłem powstałą konstrukcję w siedzisko pod skosem, skręcając je na dole wkrętami co widać na zdjęciach poniżej. Skośne oparcie, da nam dużo wygodniejszą pozycję i na pewno będziemy bardziej zadowoleni, aniżeli z oparcia które przykręcilibyśmy pod kątem prostym.


Górne palety, gdzie będą leżały nasze poduchy, przeszlifowałem drobnym papierem ściernym usuwając tym samym wszystkie zadziory które niszczyły by nasze obicie.


A tak to wygląda z tyłu:


Meble ułożyłem na starych cegłach które przemalowałem resztką farby olejnej na zielono, dzięki czemu nie rzucają się tak mocno w oczy. Meble ułożone na cegłach nie mają bezpośredniego kontaktu z podłożem przez co nie będą nam gnić.

Następna sprawa... i jedna z najważniejszych, IMPREGNACJA DREWNA!
Możemy to zrobić bez problemu pędzlem, ale szczęśliwym trafem od jakiegoś czasu walał mi się  w garażu tzw. wood sprayer firmy- Drewno chron. Środek jaki wybrałem do zabezpieczenia moich mebli:
Od początku budowę mebli nadzorował mój rudy szakal :) :) :)


Jednym z ostatnich kroków było ułożenie płytek na stole. Nie było sensu robić ich na klej do płytek więc zdecydowałem się na brązowy silikon firmy TYTANProponuję zrobić fugi i wypełnić je silikonem, kiedy już wszystko nam zwiąże do podłoża.
Finalny efekt stołu:


Ostatnia rzecz jaka nam została do zrobienia, to poduchy i materace na nasze sofy.
Mi pokrowce uszyła teściowa a, gąbki, które posłużyły za wkład, zamówiłem na allegro.
Jeżeli ktoś chciałby małym kosztem, przechowywać przez całe lato  poduchy na dworze, proponuję zakupić taką skrzynię ( cena w granicach 120 zł) Pogoda zmienną jest :)


EFEKT PRZED:


EFEKT PO:
Myślę, że całość, jeżeli chodzi o materiały, zamknąłem w 300/350 zł,
więc zaoszczędziliśmy całą wypłatę. Wystarczy trochę zaparcia i chęci, a można wszystko.
Jeżeli ktoś byłby zainteresowany budową takich mebelków, mogę wszystko dokładniej opisać i wytłumaczyć każdemu w wiadomości.Kontakt:
Makovskibuduje@gmail.com
lub kliknij w zdjęcie, które przeniesie Cię na mój facebookowy fanpage
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz