Być nie MIEDŹ


Tytuł może nasunął Ci myśl, że jestem analfabetą, ale nic z tych rzeczy czytelniku ! 😁
Dziś chciałbym liznąć materiał, który dopiero czeka na swoje zmartwychwstanie.
Pewnie każdy z was gardzi "miedziakami" w portfelu, a kasjerka wybrzydza, kiedy płacisz jej garścią dwu groszówek za obfite zakupy w warzywniaku. W dawnych czasach, "ruda" była bardzo popularnym materiałem do krycia dachów, ze względu na swoje właściwości. Pewnie do dziś widujesz pozieleniałe dachy nawet nie wiedząc co to za materiał.

A więc pieniądze be, czajniki stawiane na ogniu wyszły z mody, bimbrownie upadają, pokrycia się zmieniają jednym zdaniem: BYĆ NIE MIEDŹ. 

Ale miedź powraca i to wielkimi krokami. Poczynając od armatury, która w rudych barwach wydaje się iście prestiżowa i designerska, kończąc na budynkach, które coraz częściej są nominowane do nagród w różnorakich konkursach światowego budownictwa.Miedź tak jak aluminium, jest o tyle świetnym materiałem, że mamy pełną możliwość przetopienia go bez straty na jakości.  Co ciekawe Polska jest na siódmym miejscu, jeżeli chodzi o zasoby miedzi.
Dziś króciutko i zapoznawczo.
Na weekend szykuję obszerny wpis z moich budowlanycj faili, a w przyszlym tygodniu zaczynam remont generalny skąd nakręce dla was vloga w odcinkach, krok po kroku !

A czy Ty chciałbyś mieć styczność z rudą w swoim domu? 👹

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz